XXVI TONDI PONIKARIKA VÕITJA ON HEIDI MUREL ja VÄIKESE PONIKARIKA VÕITJA MARIS ISSAK

2. aprillil, mil väljas nulli lähedane temperatuur ja vinge tuul, toimus võistlejate ja nende abiliste poolt soojaks köetud väikeses Tondi maneežis ülevabariigilise ponide Havensi takistussõidusarja IV ehk viimane etapp enne finaali. Paralleelselt peeti suurte traditsioonidega XXVI TONDI PONIKARIKAS.

Kokku tegid Saaremaalt, Hiiumaalt, Pärnumaalt, Virumaalt, Viljandist ja Harjumaalt kohale tulnud 65 võistlejat ligi 100 starti.

Päev algas TONDI VÄIKESE PONIKARIKAGA, kus võistlesid Tondi Ratsakooli õpilased väikestel ponidel (turjakõrgus alla 130 cm) ja 2-faasilise parkuuri kõrguseks oli 60 cm. Ülekaaluka võidu sai 0 kp.-ga Maris Issak, kes võistles oma esimese stardi teinud 4-aastasel väikeponil Moona, jättes teiseks samuti puhtalt parkuuri läbinud, kuid 3,8 sekundit aeglasema ajaga Laureen Orgla ponil Monte. Kolmanda koha sai 9 kp.-ga teises faasis Eva-Maria Pärni samuti ponil Monte. Neljas oli võistluste noorim osavõtja Pallase tallides Lääne-Virumaal treeniv 10-aastane Carmen Sõlg Mangol ja viies Mariete Hulkko Mannyl.

Sama parkuur, kuid kõrgusega 70 cm, tuli läbida Havensi sarja „Algajate“ klassis osalejatel. Võitis meie, Tondi Ratsakooli õpilane Milana Kudryashova ponil Olympia.( Milana sai ka viienda auhinnalise koha Odrinaga). Sekund aeglasema ajaga oli teine Lagedi Ratsakooli õpilane Kerli Kurvits ponil Melody J. Kolmas koht kuulus klubist Viru Ratsu Delisa Rääk´ule ponil Rapuntcel. Tublid olid ka teised meie võistlejad Hanna-Liisa Ervin ponil Rofina ja Mariete Hulkko ponil Olympia, kes samuti läbisid parkuuri puhtalt. Enne finaali juhib kindlalt 3 esimest etappi võitnud Hanna-Liisa, teisel kohal on Milana ja kümnes on Mariete.

Teise alana oli kavas samuti 2-osaline parkuur 70 cm Mini Cupist (ponid alla 130 cm) osavõtjatele ja 80 cm Väikese Ringi omadele. Mini Cupis oli osalejaid 7 ja võidu meie laste rõõmuks sai Jessica Kurs ponil Mandel olles sekund kiirem teise koha pälvinud Caroly Viikmaast (Valgeranna RSK) ponil Arabella. Kolmas samuti Arabellal võistelnud Hanelle Hübbe, kes omakorda kaotas Carolyle 0,16 sekundiga. Meie Heleri Mandre samuti ponil Mandel läbis ka parkuuri puhtalt. Siin võistles ka noorim osavõtja Carmen Sõlg Mangoga, kuid neil tuli üks mahaajamine esimeses faasis. Mini Cupis juhib 54 punktiga enne finaali kolm esimest etappi võitnud Carmen Palm Suuresti tallist. Teine on 45 p.-ga Heleri Mandre, kolmandat kohta jagavad 43 punktiga Jessica Kurs ja Mirjam Paimre.

Kõige populaarsem oli 47 osavõtjaga Havensi sarja „Väike Ring“. Võidu viis Valgeranna talli Gette-Riin Soovik ponil Sanni, kellele väga napilt 0,34 sekundiga kaotas meie Eva-Maria Pärni ponil Odrina. Kolmas oli Valgeranna sportlane Emili Niklus ponil Donna. Meie poni Only sai Hanna-Liisa Erviniga neljanda ja Hellin Toodinguga viienda auhinnalise koha. Kokku tehti selles parkuuris 21 puhast sõitu, nende hulgas ka Emma-Elisa Randväli Cessikal. Enne finaali juhib Sarah Maria Aarelo, 5. on Hellin Tooding, Eva-Maria Pärni on 10., Berit Tilk 13. ja Aleksandra Orukask 28. Kokku on siia sarja registreeritud 54 ratsanikku.

Havensi „Keskmises Ringis“ handicup 95/100 cm oli 16 startijat. Kindla võidu jättis koju Maris Issak valgel superponil MACHO. Teise koha sai Tondi Ratsakooli kasvandik Heidi Murel eesti täkul Vermut. Heidi treenib nüüd teist aastat Kurtna tallis. Kolmas oli Audruranna võistleja Annabel Sohlu Hubba Bubbal, neljas Emili Niklus (Valgeranna) Donnal. Viimase auhinnalise viienda koha sai Emma-Elisa Randväli hallil täkul Blue. Puhtalt läbis parkuuri 7 võistlejat, nende hulgas ka 7. koha saanud Maris Issak Romanescal. Muidu ilusa sõidu tegi Maris ka Roosiga, kuid kahjuks ununes viimane takistus ja nii saadi hulk karistuspunkte. Oma teise poni Tessiga ajas Emma juba esimese faasis maha ühe takistuse, kohaks jäi alles 13. Siin on enne finaali huvitav seis, sest võiduvõimalusi on veel mitmel. Juhib 43 punktiga Grettel Matteus, kellele järgnevad 39 punktiga Maris Issak, 37 punktiga Annika Absalon, 36 punktiga Emili Niklus. Kokku on siin sarjas 27 sportlast.

Havensi „Suures Ringis“ handicup 105/110 cm, kus ühtlasi selgitati XXVI TONDI PONIKARIKA võitja, oli ainult 7 osavõtjat. Parkuuriks ümberhüpetega 8 takistusega tõusev raskus ja 6 sportlast läbis selle puhtalt, nende hulgas meie Maris Issak Romanescal ja Emma-Elisa Randväli Bluel. Ümberhüpetel tuli läbida puhtuse ja aja peale põhiparkuuri 6 esimest takistust. Võitis Heidi Murel Vermutiga sekundilise eduga Marise ees, kellele omakorda 0,62 sekundiga kaotas Emma-Elisa.

Vaatamata kehvale ilmale ja kitsastele oludele läks võistlus hästi.

Suur tänu meie lastele, nende vanematele, treeneritele (Kristel, Maris, Sirje), tallipersonalile (Helle ja Kadri), kes kõik ennastunustavalt pühendusid meie üritusele.