Kokkuvõte laupäevasest võistlusest

XXIV TONDI PONIKARIKA ja HAVENSI „Suure ringi“ II etappi võitis EMMA ELIISE RANDVÄLI

Tondi maneeźi 80.aastapäevale pühendatud ponivõistlusele tuli kokku üle vabariigi 79 ratsanikku ja 81 poni, kokku tehti kolmes parkuuris 127 starti.

20190302_thumbs
Osavõturohkeimas(68 startijat) 1. parkuuris kõrgusel 65/75 cm selgitati Tondi Väikese Ponikarika parimad ja paralleelselt toimus Havensi ponikarika „Väike ring“ ja Mini Cup. Väikese Ponikarika ja ühtlasi Mini Cupi võitis kindlalt Liisa Rehepapp Mannyl, teine oli Kärol Steimann Mandlil. Auhinnalise 4.koha sai Heidi Murel samuti ponil Manny. Sõiduarvestuses võitis Catreen Rebeca Johanson Suuresti Ratsaklubist suurel ponil Of Limit, teine Liisa Rehepapp Mannyl. Auhinnalistele kohtadele tulid meie omadest veel 5. Kärol Steimann Mandlil, 8.Ralf Ellermann Toonikul, 10. Mia Marleen Juhanson Havannal ja 17. Heidi Murel Mannyl. Selle parkuuri läbis puhtalt 35 sportlast, 12 langesid vigadega välja.

Teine parkuur kõrgusel 80/85 cm selgitas Havensi Ponikarika „Keskmise ringi“ parimad. 49 startija ja 14 puhtalt parkuuri läbinute seas võitis uhkelt Paula-Rebeca Pakkanen Mahdi F-l. Tallinna Ratsakoolist 3. oli Emma Eliise Randväli Machol, 4. Vanessa Simuste Onlyl, 6. Emma Eliise Randväli Genesisel ja 12. auhinnalisel kohal veel Katariina Tomann Romanescal.

Kõrgemas 3. parkuuris 95/100 cm kahanes osavõtjate arv kümnele. Selgitati Havensi ponikarika „Suure Ringi“ parimad ja TONDI XXIV PONIKARIKA võitjad. Kui eelmistes parkuurides ei saanud öelda, et koduseinad aitavad, siis nüüd sai. Võistlusele pani ilusa punkti Emma Eliise Randväli, kes Machol riskantsete pööretega võitis peaaegu 2 sekundilise edumaaga esikoha Lenna Loore Sillandi ja Mändy ees. Ka oma teise poniga Genesis tegi Emma puhta riskivaba sõidu ja oli kolmas.

Võistluse vältel tehti palju ilusaid starte, kuid oli ka kukkumisi ja pabina tõttu palju raja unustamisi. Pooled väljalangejatest olid need, kes ei suutnud rada meeles pidada või hindasid oma võimeid pööretel üle ja hüppasid vale takistuse või kukkusid.

Kokkuvõtteks võib öelda, et ponisport kogub tuure, areneb jõudsalt ja toob sära laste silmadesse.